Vinnie

Vinnie to piękny, ok. 9-letni, czarny pitbull o sportowej sylwetce i drobnej budowie ciała. Jest psem inteligentnym i wrażliwym, chętnym do pracy. Na co dzień bardzo spokojny, cichy (!) i posłuszny. Nauczony korzystania z klatki kennelowej, zdrowy, wykastrowany. Nie niszczy, nie brudzi. Nie jest też psem super aktywnym, lubi spokój, ale chętnie udaje się na długie spacery. Uwielbia wygrzewać się w przed domem na trawie. 

W przypadku Vinniego ważne jest jednak, aby zrozumieć i zaakceptować, że nie jest psem przytulanką. Czarny ufa tylko ludziom i psom, którzy szanują jego osobistą przestrzeń; na ciucianie, niunianie i przytulanie bądź gwałtowny kontakt fizyczny reaguje stresem i może to wyraźnie zamanifestować. Vinnie ma bowiem swoją historię związaną z kilkoma epizodami agresji wobec człowieka.

Po długim okresie resocjalizacji pod okiem szkoleniowca Vinnie odnalazł spokój, co zaczęło nas napawać nadzieją… dlatego znów nieśmiało zaczynamy szukać domu dla tego nieszablonowego psa. 

W warunkach, w których chłopak przebywa aktualnie (domek z ogrodem) jest psem stabilnym. Podobnie jest wobec ludzi, których zna i którym ufa. Jest dla nich miłym i grzecznym towarzyszem. Pomimo dojrzałego wieku potrafi brykać w ogrodzie i bawić się jak szczeniak . Opiekunowie nie mają z nim aktualnie problemów. Vinnie chodzi nawet ze „swoimi” psami na spacery (w kagańcu).

Będzie doskonałym towarzyszem dla spokojnej, stabilnej osoby bądź pary, żyjącej w harmonijnej relacji. 
Ze względu na swoją historię nie może jednak trafić  do domu w którym mieszkają lub nawet bywają dzieci. Przeprowadzka do rodziny z innymi czterema łapami też będzie problematyczna – nie ze względu na to, że Vinnie nie umie stworzyć pozytywnej relacji z psem. Na miejscu ma całkiem dobre kontakty z rezydentami, ale muszą być one ograniczone czasowo (no i należy brać pod uwagę fakt, że zostały one wypracowane przez profesjonalistę). Połączenie zmiany jaką jest przeprowadzka w nowe miejsce i zamieszkanie z „rodzeństwem” może być dla niego trudne. 

Adopcja Vinniego będzie wymagała spotkań i zbudowania z nim relacji.
Przed wypełnieniem ankiety w jego sprawie zachęcamy do kontaktu: info@amstaffazyl.pl 
Po rozmowie, która zakończy się pozytywnie, zaprosimy do wypełnienia ankiety: https://amstaffazyl.pl/ankieta-adopcyjna/ 

Vinnie szuka też wirtualnych opiekunów, którzy zechcę wesprzeć jego dalszy pobyt u szkoleniowca.
 
Wirtualnymi opiekunkami Vinniego jest Olga oraz Ola 🙂 – dziękujemy!
Hotelik Vinniego

Ufunduj 1,5 dnia w domowym hotelu

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.