W Amstaff Azyl schronienie znajdują bezdomne psy w typie bull: amstaffy, bullterriery, staffiki oraz pitbulle. Duży nacisk kładziemy na ratowanie psów wykluczonych – przewlekle chorych, rannych, starszych oraz problemowych, m. in. do resocjalizacji, z zaburzeniami behawioralnymi. Pomagamy tym od których odwrócili się wszyscy. Zapewniamy im godziwe, bezpieczne i pełne miłości warunki w domach tymczasowych oraz domowych hotelikach. Niestety dysponujemy niewielką i ograniczoną liczbą miejsc, ponieważ zależy nam na jakości opieki.
Pomagać psom schowanym w cieniu, tym, których nie widzi lub nie chce widzieć nikt inny – to nasza misja.
Tak wyglądały historie wielu naszych psów. Bite, skazane na eutanazję, zamknięte w mordowniach, po przejściach, do resocjalizacji, wykluczone, skreślone, zaniedbane zdrowotnie, tak, że niewiadomo od czego zacząć. A czasem po prostu oddane do schronisk, bo stare lub przewlekle chore…
Psy, które trafiały i trafiają do Amstaff Azyl to często psy z historiami, o jakich nie śniliście. Poskręcane życiorysy, trudny proces wyjścia do światła, niekiedy długotrwałe leczenie, wieloletnia praca. Ciężkie chwile, regresy i porażki, zagadki medyczne i behawioralne – to u nas codzienność.
Dajemy szansę, tym, których, nikt nie chce – brzydkie, stare, miksy, po epizodach agresji, trudne, zamknięte latami w ciasnych boksach. Ratujemy je przed igłą, przed chorobami, stawiamy na nogi, utrzymujemy w domowych warunkach, by mogły poczuć choć raz co to ciepły, bezpieczny kąt. Zapewniamy też najlepszą opiekę weterynaryjną i podejście z głową do pracy behawioralnej. Nie ciśniemy, czekamy, godzimy się z ich ograniczeniami, odczarowujemy ich smutne życia. Ratujemy, dając czas, ale ten czas to ogromne koszty.
Dlatego prosimy każdego, kto może i zechce pomóc o wspieranie naszej działalności. To dzięki darczyńcom możemy leczyć i ratować te strzaskane istnienia.
Fundacja Amstaff Azyl z siedzibą w Warszawie działa od 2015 roku. Członkowie Amstaff Azyl to doświadczeni fundacyjni i schroniskowi wolontariusze oraz miłośnicy ras TTB. Prace prowadzone przez fundację są realizowane w ramach działalności non profit i mają charakter wolontariatu. Oznacza to, że jej członkowie (Zarząd i Rada) nie pobierają wynagrodzenia z tytułu wykonywanej pracy.
Zakres działań:
- prowadzenie domów tymczasowych
- wsparcie adopcji psów schroniskowych
- działalność edukacyjna
- organizacja zbiórek pieniężnych i rzeczowych
- opieka nad psami nieuleczalnie chorymi