Pokochaj seniora

Staruchy na start to kampania propagująca adopcję starszych TTB.

Dlaczego podejmujemy ten temat? Bo niewiarygodnie często spotykamy się z błędnymi przekonaniami dotyczącymi adopcji staruszków. Seniora nie możesz niczego nauczyć. Staruszek nie przywiąże się do ciebie. Lepiej wychowywać psa od małego. Nie da się pracować z psem w tym wieku. To tylko kilka z wielu mitów krążących wokół czworonożnych emerytów.

A jaka jest prawda? Ano taka, że wszystko to można włożyć między bajki. Psy potrafią bowiem uczyć się w każdy wieku. Ich dojrzałość nie zmniejsza w żaden sposób zdolności do budowania więzi z człowiekiem. Wszystko odbywa się tak samo jak w przypadku ludzi. A w końcu trudno zarzucić babci czy dziadkowi, że nie są zdolni do przyswojenia nowej wiedzy czy nawiązywania znajomości, prawda?

Psy starsze, ze względu na ograniczone potrzeby ruchowe i zmniejszony poziom energii, są fantastycznymi towarzyszami dla domatorów, osób prowadzących mało aktywny tryb życia czy zapracowanych. W przypadku TTB (terierów typu bull) szczególnie polecamy je osobom, zaczynającym przygodę z rasą.

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.