Karmel

Karmel to, jak podejrzewamy, ciekawy miks ttb z buldożkiem, w wieku 4 lat. Trafił na nasz pokład jako biedny, zmarznięty wyrzutek, którego w dodatku ktoś pozbawił ogona. Zabraliśmy go na prośbę schroniska z lodowatego boksu.
 
Jest wesołym, zabawnym kompanem. Wiercipiętą i ciamajdą. Potknąć się o własne nogi to dla Karmelka pestka! 😉
Ale to także pies delikatny i wrażliwy, o bardzo słabej psychice, dlatego szukamy mu domu zdecydowanie poza środowiskiem miejskim lub na jego obrzeżach. Karmel nie radzi sobie z dużą ilością bodźców jakie proponuje ruchliwe miasto.
 
Potrzebuje opiekunów spokojnych, zrównoważonych, takich, którzy nie mają problemów z konsekwencją, ale też nie oczekują od psa zbyt wiele. Szczególnie na początku, ponieważ Karmel z takimi oczekiwaniami oraz presją może sobie nie poradzić. Jeśli jesteś człowiekiem, który kocha psa takim jakim jest i po prostu go akceptuje – Karmel będzie dla Ciebie super towarzyszem!
 
Wszystko co nowe, czy zaskakujące jest dla niego trudne. Choć i tak dziś Karmelek pobudza się zdecydowanie rzadziej, to w dalszym ciągu sporo czasu zajmuje mu zejście z emocji. W małym karmelkowym rozumku analizy zachodzą dość rzadko 😉
 
Karmel potrafi spacerować z niemal każdym psem. Pobratymcy wzbudzają w nim oczywiście emocje, jednak na co dzień, mając kontakt z fajnymi psami, nie przejawia zachowań agresywnych  (zarówno na spacerach jak i w domu), a nawet nawet nawiązuje miłe relacje. 
 
Trzeba jednak pamiętać, że jest to psiak o bardzo niskich kompetencjach społecznych, wiec potrafi być dla innych psów trudny i męczący.
 
Karmel w nowym domu mógłby zamieszkać z innym psem lub psami, natomiast powinny to być osobniki, które same nie mają zbyt dużych problemów w życiu. Idealnie gdyby były to psy zrównoważone, o spokojnym usposobieniu, ale asertywne, potrafiące postawić drugiemu psu granice, dysponujące wysokimi kompetencjami społecznymi, czytelne i nie lękowe.

Karmel mógłby zamieszkać również ze spokojnym i miłym kotem.

 
Jak wiele psów Karmel w swoim życiu bardzo potrzebuje jasnych zasad. Wtedy funkcjonuje zdecydowanie najlepiej. Dlatego i przewodnik powinien być dla Karmela czytelny, nieosaczający, stawiający jasne granice, ale przy tym delikatny i wyrozumiały. Bo Karmel mimo swych ograniczeń, a może właśnie przez nie, przy lepszym poznaniu okazuje się być miłym, dającym się polubić gamoniem. Takim, który zaczyna dopiero odkrywać, że człowiek może być dla niego wsparciem w trudnych sytuacjach, że można z nim po prostu przebywać bez wzajemnego siedzenia sobie na głowie, bez niepotrzebnego dotykania, czy wchodzenia we własną przestrzeń. Uczy się też szanowania tej przestrzeni. Zarówno własnej jak i innych ludzi oraz psów. 
 
Karmel potrafi korzystać z klatki kennelowej. Lubi ją i daje mu ona poczucie bezpieczeństwa. Na dziś chętnie do niej wchodzi i szybko się w niej wycisza. Choć nie zawsze tak było i w nowym domu przynajmniej na początku mogą pojawić się stare zachowania – głównie chwilowa wokalizacja. Dlatego tak ważna jest przy nim konsekwencja i zachowanie spokoju.

Polecamy Karmela do domu o spokojnej atmosferze i uczuciowym, ale nie osaczającym psa podejściu 🙂

Prosimy, pamiętajcie, że nasz proces adopcyjny może wymagać kilku spotkań na miejscu i poznawania się z psem w Warszawie.

Przed dokonaniem zgłoszenia zachęcamy do odwiedzenia zakładki ADOPCJA i poznania procedury adopcyjnej.
 
Kolejnym krokiem, a jednocześnie warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie formularza: https://amstaffazyl.pl/ankieta-adopcyjna/ 
 
Prosimy Was o uważne czytanie ogłoszenia adopcyjnego, odpowiadamy na zgłoszenia pasujące do jego treści. Jeśli nie jesteście pewni, czy pasujecie do Karmelka i macie pytanie, zadajcie je pisząc nam prywatną wiadomość na Facebooku. Warto zrobić to przed wypełnieniem długiej ankiety. 4
Jedzenie dla Karmelka

Ufunduj 10 dni jedzenia dobrej jakościowo karmy

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.