Karmel

Karmel to, jak podejrzewamy, ciekawy miks ttb z buldożkiem, w wieku 2-3 lat. Trafił na nasz pokład jako biedny, zmarznięty wyrzutek, którego w dodatku ktoś pozbawił ogona. Zabraliśmy go na prośbę schroniska z lodowatego boksu.
 
Jest wesołym, zabawnym kompanem. Wiercipiętą i ciamajdą. Potknąć się o własne nogi to dla Karmelka pestka! 😉
Ale to także pies delikatny i wrażliwy, o bardzo słabej psychice, dlatego szukamy mu domu zdecydowanie poza środowiskiem miejskim lub na jego obrzeżach. Karmel nie radzi sobie z dużą ilością bodźców jakie proponuje ruchliwe miasto.
 
Potrzebuje opiekunów spokojnych, zrównoważonych, takich, którzy nie mają problemów z konsekwencją, ale też nie oczekują od psa zbyt wiele. Szczególnie na początku, ponieważ Karmel z takimi oczekiwaniami oraz presją może sobie nie poradzić. Jeśli jesteś człowiekiem, który kocha psa takim jakim jest i po prostu go akceptuje – Karmel będzie dla Ciebie super towarzyszem!
 
Wszystko co nowe, czy zaskakujące jest dla niego trudne. Choć i tak dziś Karmelek pobudza się zdecydowanie rzadziej, to w dalszym ciągu sporo czasu zajmuje mu zejście z emocji. W małym karmelkowym rozumku analizy zachodzą dość rzadko 😉
 
Karmel potrafi spacerować z niemal każdym psem. Pobratymcy wzbudzają w nim ciągle emocje, jednak na co dzień ma kontakt z fajnymi psami i nie przejawia wobec nich zachowań agresywnych  (zarówno na spacerach jak i w domu).
 
Trzeba jednak pamiętać, że jest to psiak o bardzo niskich kompetencjach społecznych, wiec potrafi być dla innych psów trudny i męczący.
 
Karmel w nowym domu mógłby zamieszkać z innym psem lub psami, natomiast powinny to być osobniki, które same nie mają zbyt dużych problemów w życiu. Idealnie gdyby były to psy zrównoważone, o spokojnym usposobieniu, ale asertywne, potrafiące postawić drugiemu psu granice, dysponujące wysokimi kompetencjami społecznymi, czytelne i nie lękowe.

Karmel mógłby zamieszkać również ze spokojnym i miłym kotem.

 
Jak wiele psów Karmel w swoim życiu bardzo potrzebuje jasnych zasad. Wtedy funkcjonuje zdecydowanie najlepiej. Dlatego i przewodnik powinien być dla Karmela czytelny, nieosaczający, stawiający jasne granice, ale przy tym delikatny i wyrozumiały. Bo Karmel mimo swych ograniczeń, a może właśnie przez nie, przy lepszym poznaniu okazuje się być miłym, dającym się polubić gamoniem. Takim, który zaczyna dopiero odkrywać, że człowiek może być dla niego wsparciem w trudnych sytuacjach, że można z nim po prostu przebywać bez wzajemnego siedzenia sobie na głowie, bez niepotrzebnego dotykania, czy wchodzenia we własną przestrzeń. Uczy się też szanowania tej przestrzeni. Zarówno własnej jak i innych ludzi oraz psów. 
 
Karmel potrafi korzystać z klatki kennelowej. Lubi ją i daje mu ona poczucie bezpieczeństwa. Na dziś chętnie do niej wchodzi i szybko się w niej wycisza. Choć nie zawsze tak było i w nowym domu przynajmniej na początku mogą pojawić się stare zachowania – głównie chwilowa wokalizacja. Dlatego tak ważna jest przy nim konsekwencja i zachowanie spokoju.

Polecamy Karmela do domu o spokojnej atmosferze i uczuciowym, ale nie osaczającym psa podejściu 🙂

Prosimy, pamiętajcie, że nasz proces adopcyjny może wymagać kilku spotkań na miejscu i poznawania się z psem w Warszawie.

Przed dokonaniem zgłoszenia zachęcamy do odwiedzenia zakładki ADOPCJA i poznania procedury adopcyjnej.
 
Kolejnym krokiem, a jednocześnie warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie formularza: https://amstaffazyl.pl/ankieta-adopcyjna/ 
 
Prosimy Was o uważne czytanie ogłoszenia adopcyjnego, odpowiadamy na zgłoszenia pasujące do jego treści. Jeśli nie jesteście pewni, czy pasujecie do Karmelka i macie pytanie, zadajcie je pisząc nam prywatną wiadomość na Facebooku. Warto zrobić to przed wypełnieniem długiej ankiety. 
Jedzenie dla Karmelka

Ufunduj 10 dni jedzenia dobrej jakościowo karmy

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.