Domino

Nabór ankiet wstrzymany.

Domino trafiła do nas w zeszłym roku. Jest młodsza niż się początkowo wydawało, jednak bardzo doświadczona przez życie – może mieć koło 4 lat. Domino w pierwszym etapie bała się miasta, ale dziś radzi sobie już nieźle, choć czasem poprosi o wsparcie w trudniej dla niej sytuacji i z pewnością nie nadaje się do miejsc tłumnych. Ładnie zostaje w domu, nie niszczy, nie brudzi, umie korzystać z klatki kennelowej aczkolwiek woli kanapę 😉 Wobec opiekunów jest przemiła, łagodna i współpracująca. Obcym nie ufa od razu, a przynajmniej nie wszystkim, potrafi niekiedy ostrzegawczo warknąć, może też bronić przy niedoświadczonym lub delikatnym przewodniku, np. w sytuacjach, gdy ktoś zbyt szybko lub zbyt gwałtownie chce się spoufalić lub wejść w jej przestrzeń. Ogólnie Domino po naszym procesie leczenia jest zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona.

Szukamy dla niej domu bez małych dzieci (natomiast dzieciaki, które szanują przestrzeń psa powyżej 10 roku życia mają szansę się z nią polubić) i bez innych zwierząt. Niestety po okresie rekonwalescencji, kiedy poczuła się lepiej, przestała tolerować psy. Na tym etapie wyraźnie daje znać, że nie chce z nimi kontaktu. Nie lubi ich i potrafi to zademonstrować w bliskim kontakcie (co nie jest wielkim zaskoczeniem biorąc pod uwagę, jak poważnie pogryziona do nas trafiła). Poza tym jest mądrym, spokojnym psiakiem, który umie wspaniale okazywać miłość, a nawet się jej dopominać ;). Domino najlepiej czuje się w terenach zielonych, podmiejskich, na wsi lub zacisznych zakątkach miasta. Centrum, ruch uliczny, natężenie pieszych, tłok – takie środowisko, które jej nie służy. Dlatego przy jej adopcji lokalizacja będzie miała znaczenie 🙂

Będzie fajną kompanką dla spokojnej acz lubiącej aktywność na świeżym powietrzu rodziny lub domatora, który nie kocha tłumów w centrum miasta i imprez co tydzień, ale ceni za to długie, samotne piesze wędrówki wśród łąk i lasów oraz wspólne spędzanie czasu z psem np. zabawy węchowe, piłeczką etc. Potrzebuje pewnego siebie i stabilnego opiekuna, który wzmocni jej poczucie bezpieczeństwa.

Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.