Domino

Domino poleca się do adopcji dla stanowczego, acz czułego przewodnika. Jest fantastyczną towarzyszką codzienności: wesoła, zabawna, cwana jak stu diabłów, w domu pewna czego i kiedy chce, ale też delikatna i wrażliwa na niektóre bodźce zewnętrzne. W drodze do miski przebiegnie po Tobie bez większego wahania, jednak zrugana zaprezentuje wyjątkową wrażliwość (głównie na swoim punkcie). Odurzająco pełna kontrastów, poczynając od łat na grzebiecie, a kończąc na osobowości.

Domino w pierwszym etapie bała się miasta, ale dziś radzi sobie już nieźle, choć czasem poprosi o wsparcie w trudniej dla siebie sytuacji. Z pewnością nie nadaje się do miejsc tłumnych. Ładnie zostaje w domu, nie niszczy, nie brudzi, umie i lubi korzystać z klatki kennelowej, aczkolwiek doceni też kanapę 😉

Za jedzenie zrobi wszystko – godność jest dla niej drugorzędną kwestią.

Wobec opiekunów przemiła, łagodna i współpracująca. Obcym nie ufa od razu, a przynajmniej nie wszystkim, potrafi niekiedy ostrzegawczo churknąć, może też bronić przy niedoświadczonym lub delikatnym przewodniku, np. w sytuacjach, gdy ktoś zbyt szybko lub zbyt gwałtownie chce się spoufalić lub wejść w jej przestrzeń. Przy stanowczej, pewnej siebie osobie jest to sporadyczne.

Domino jest wysterylizowana, zaszczepiona, zaczipowana.

Psy raczej nie są jej ulubionymi ziomkami. Na tym etapie wyraźnie daje znać, że nie chce z nimi kontaktu. Nie lubi większości i potrafi to zademonstrować w bliskim kontakcie (co nie jest wielkim zaskoczeniem biorąc pod uwagę, jak poważnie pogryziona do nas trafiła).  Ma też silny instynkt łowiecki – drżyjcie koty, jeżyki i myszki, więc kaganiec w miejscach wysoko trawiastych oraz innych (adekwatnie do sytuacji) z pewnością uratuje nie jedno życie.

Poza tym jest mądrym, spokojnym psiakiem, który umie wspaniale okazywać miłość, a nawet jasno się jej dopominać.

Szukamy dla niej domu bez zwierząt i małych dzieci (natomiast starsze dzieciaki, które szanują przestrzeń psa – te powyżej 12 roku życia – mają szansę się z nią polubić).

Domino najlepiej czuje się w terenach zielonych, podmiejskich, na wsi lub zacisznych zakątkach miasta. Centrum, ruch uliczny, natężenie pieszych, tłok – takie środowisko jej nie służy i nie będzie tam szczęśliwa. Dlatego przy jej adopcji lokalizacja ma znaczenie 🙂

Będzie fajną kompanką dla spokojnej acz lubiącej aktywność na świeżym powietrzu rodziny lub domatora, który nie kocha tłumów, centrum miasta i imprez co tydzień, ale ceni sobie za to długie, samotne piesze wędrówki wśród łąk i lasów oraz wspólne spędzanie czasu z psem np. zabawy węchowe, piłeczką etc. Domino potrzebuje pewnego siebie, konsekwentnego i silnego wewnętrznie opiekuna, który wzmocni jej poczucie stabilizacji.

Domino nie może chodzić po schodach, przeszła zabieg na zerwane więzadło. Wraca już do pełni sił, ale mieszkać musi w okolicy windy lub parteru. Ma teraz ok. 5 lat.

ADOPCJA JEST MOŻLIWA TYLKO NA TERENIE WARSZAWY I OKOLIC.

Przed wypełnieniem ankiety zachęcamy do odwiedzenia zakładki ADOPCJA
Warunkiem udziału w procesie adopcji jest jej wypełnienie: https://amstaffazyl.pl/ankieta-adopcyjna/ 

 

Prosimy o uważne czytanie ogłoszenia adopcyjnego, odpowiadamy na zgłoszenia pasujące do jego treści.

 

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.