Tina

Tina czeka na wymarzony dom. To spokojna, w domu praktycznie niezauważalna, niewymagająca dużego zaangażowania w spacery pannica.

🧐 Szukamy dla niej najlepszego człowieka na świecie – jej własnego. Nasza podopieczna bardzo wiele przeszła (w grudniu 2018 walczyliśmy o jej życie) i zasługuje na nowy start.

Tinka jest ok. 8-9-letnią suczką w typie pitbulla. Fizycznie już wyleczona – poza ubytkiem łapki i brakującymi końcówkami uszu – po przebytej ciężkiej chorobie skóry nie widać innych śladów. Niestety miewa problemy z nawracającymi zapaleniami pęcherza. Ze względu na swoje przejścia, nasza dziewczyna potrzebuje wciąż troskliwej opieki. Opieki, której podstawą jest dużo miłości i spokoju. Tina miewa problemy z panowaniem nad emocjami w sytuacjach stresowych (najczęściej wynikających z nagłych zmian – emocje sięgają  wtedy bardzo wysoko), ale gdy czuje się bezpieczna problem właściwie znika.

Właśnie ze względu na swoją wrażliwość Tina powinna być jedynaczką – w pierwszym domu tymczasowym, mimo wielu prób nie zaakceptowała rezydenta, choć już na spacerze psy nie stanowią dla niej problemu. Na zewnątrz nie zwraca też uwagi na koty. Gdyby zgłosił się ktoś chętny do adopcji z kotem, skłonni bylibyśmy podjąć próbę zapoznania 🙂

Pannica bardzo przywiązuje się do wybranego człowieka. Najlepiej funkcjonuje, gdy ma stały rytm i dużo spokoju, dlatego odpowiedni dla niej dom to ten bez dzieci, nie byłaby dla nich odpowiednią towarzyszką.

Tina pasuje do osób stonowanych, konsekwentnych. W odpowiednich warunkach, gdy ma spokój i czuje się bezpiecznie, jest psem właściwie bezproblemowym – pięknie chodzi na smyczy, spuszczona wraca na zawołanie, w domu dużo śpi i jest czasem niezauważalna. Dla swojego człowieka będzie fajną, pełną uroku i miłości towarzyszką. W związku z ubytkiem łapki (z którym radzi sobie całkiem nieźle – nosi but) potrzebuje zamieszkać w bloku z windą lub na parterze. Jej samej marzy się dom z ogrodem, gdzie mogłaby całymi dniami wylegiwać się na tarasie i w ogródku 😉 ale nie jest to warunek konieczny, Tina nie wzgardzi też fajnym posłaniem na balkonie 😉

Sprawdzi się na niezbyt długich leniwych spacerach i jako kompanka wieczornych seansów, które chętnie spędzi u stóp kanapy zajadając smaczki z ulubionego konga. Jeśli nie masz czasu na wielokilometrowe spacery i poszukujesz psa w typie kota 😉 Tina z pewnością będzie kompanką dla Ciebie.

O procesie adopcyjnym Azylu przeczytacie tu: https://amstaffazyl.pl/adopcja-krok-po-kroku/

Obowiązuje ankieta przedadopcyjna.

Tina przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.