Tesla

Ze względu na poważną chorobę opiekuna nasza adoptowana Tesla będzie szukać nowego domu. Niestety diagnoza spadła na opiekuna Teśki niespodziewanie po 2 latach od adopcji, kiedy super się nasza parka zgrała.

Po wielu wspólnych rozmowach, wahaniach i obawach uznaliśmy wszyscy, że – choć to przykre i niesprawiedliwe – to jednak w najlepszym interesie ich obojga będzie szukać nowej rodziny dla Tesli. Tesla nie wróci bezpośrednio na pokład fundacji, opiekun chce (ile tylko będzie mógł), opiekować się Teśką do czasu adopcji. A ponieważ bardzo się lubimy i rozumiemy, jest to spoko rozwiązanie. Choć serducha nam krwawią💔 Bo to jest bardzo smutna historia.

Przeprowadzimy temat standardowo, czyli obowiązuje normalna procedura adopcyjna – ankieta, wybrane osoby zaprosimy na spotkania (ile? ile będzie potrzeba). Wstępnie szukamy chaty w Warszawie i okolicach, ale jesteśmy otwarci na inne lokalizacje w przypadku opiekuna z większym doświadczeniem w bullach (miejcie na uwadze, że mamy na myśli kogoś, kto niekoniecznie miał idealną, słodką kluskę, ale raczej psa z temperamentem, z którym zdobył szlify pokory i uważności).

A Teśka jest pannicą temperamentną, młodym ok 2-3-letnim bullem, który chowa rożki za uszami, czasem potrafi się nakręcić, oszczekać nieznany obiekt, nie lubi psów i innych zwierząt i nie lubi też dzieci (co podkreśla opiekun). Wymaga długich spacerów oraz zajęcia w domu. Ogólnie kogoś kto ma czas dla psa, jest zadaniowy, konsekwentny i silny wewnętrznie.

Tesla kocha spacerować w spokojnych miejscach, jest grzeczna w mieszkaniu, choć potrafi czasem coś wymemłać. Korzysta z kennel klatki. Zostaje sama. Jest wesoła, miła wobec opiekuna, zabawna i urocza.

Tesla potrzebuje kogoś bardzo spokojnego i stanowczego, przy takim przewodniku czuje się doskonale. Osoba o otwartej głowie, słuchająca wskazówek będzie zawsze preferowana 🙂 Dużo słuchamy o szablonowym podejściu do bullków, jakby wszystkie miały być kopiuj wklej identyczne. No nie. Mają swoje cechy wspólne ofkors, ale bez przesady. Tesla będzie fajną i dobrą towarzyszką dla kogoś, kto zechce ją poznać i zrozumieć bez kliszy i oczekiwań. Mamy nadzieję, że pech Tesli skończy się wraz z pojawieniem tej osoby.

Masz pytanie o sprawę, której nie opisaliśmy? Zadaj je na PW Facebooka przed wypełnieniem formularza – szanujemy Twój czas. Ale najpierw uważnie przeczytaj tekst i pozostałe info – ty też szanuj nasz🕰

Prosimy, pamiętajcie, że nasz proces adopcyjny może wymagać kilku spotkań na miejscu i poznawania się z psem w Warszawie.

Przed dokonaniem zgłoszenia zachęcamy do odwiedzenia zakładki ADOPCJA i poznania procedury adopcyjnej.
 
Kolejnym krokiem, a jednocześnie warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie formularza: https://amstaffazyl.pl/ankieta-adopcyjna/ 
 
Prosimy Was o uważne czytanie ogłoszenia adopcyjnego, odpowiadamy na wybrane zgłoszenia pasujące do jego treści. 

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.