Staruchy na start

Staruchy na start to program Amstaff Azyl na rzecz starszych bezdomnych TTB.

Tracą dach nad głową z powodu dojrzałego wieku i chorób. Są najmniej atrakcyjne dla adoptujących. Gdy tracą dom, bardzo często nie mają szansy na nowy. Odchodzą niezauważone w schroniskach.

Tak wyglądają strzaskane życiorysy wielu psich seniorów.

Niewiarygodnie często spotykamy się też z błędnymi przekonaniami dotyczącymi adopcji staruszków. Seniora nie możesz niczego nauczyć. Staruszek nie przywiąże się do ciebie. Lepiej wychowywać psa od małego. Nie da się pracować z psem w tym wieku. To tylko kilka z wielu mitów krążących wokół czworonożnych emerytów.

A jaka jest prawda? Ano taka, że wszystko to można włożyć między bajki. Psy potrafią bowiem uczyć się w każdy wieku. Ich dojrzałość nie zmniejsza w żaden sposób zdolności do budowania więzi z człowiekiem. Wszystko odbywa się tak samo jak w przypadku ludzi. A w końcu trudno zarzucić naszej babci czy dziadkowi, że nie są zdolni do przyswojenia nowej wiedzy czy nawiązywania znajomości, prawda?

Psy starsze, ze względu na ograniczone potrzeby ruchowe i zmniejszony poziom energii, są fantastycznymi towarzyszami dla domatorów, osób prowadzących mało aktywny tryb życia czy zapracowanych. W przypadku TTB (terierów typu bull) szczególnie polecamy je osobom, zaczynającym przygodę z rasą.

Niestety ze względu na wymienione wyżej uprzedzenia wiele bezdomnych staruszków nigdy nie znajduje domu…

Chcielibyśmy to zmienić, dlatego zachęcamy ogromnie osoby z Warszawy i okolic do zostania domem tymczasowym dla bullowatego seniora. Taki dom jest niekiedy >tymczasowy< tylko z nazwy, część seniorów nie zdąży znaleźć własnej rodziny i zostaje pod jego opieką na dożyciu. Koszty leczenia, karmy, zabiegów pokrywa wówczas fundacja. Na opiekunach spoczywa z kolei obowiązek dbania o dziadków, wożenia na wizyty weterynaryjne (gdy potrzeba) oraz… kochania.

Jeśli chciałbyś pomóc starszemu bullowi na zakręcie – koniecznie zgłoś się do nas! Razem możemy odwrócić zły los.

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.