Ryszard

Ach Ryszard! 😁 Nasz senior, lat szacujemy ok 12 lat, rozpoczyna poszukiwania domu stałego. Rysio zasługuje na własną kanapę, spanie pod kołderką i wielką miłość 💓 On sam jest uśmiechniętą miłością, delikatnością i czułością. Akceptuje psy, koty, kury, króliki, konie oraz kozy. Kocha ludzi, ale potrzebuje dużo spokoju i odpoczynku po latach w schronisku. 😉

Ryśka kochają wszyscy, którzy go spotkali, jest przemiłym, nieśmiałym, cudownym psiakiem. Takim do zakochania. Nieskomplikowanym i przyjaznym.

Po przyjeździe do nas został wykąpany (nie raz ) i jest już czarny nie szary😁 Gdzieś tam miksuje się z przodkami TTB i może labradora, na co wskazywałoby futro z podszerstkiem oraz budowa niezbyt wątłego ciałka😁 Ryszard to kawał psa krótko mówiąc – odchudza się aktualnie, ale niższy nie będzie. W hotelu mieszka w stadzie psów.

Medycznie: Rysiu powoli dochodzi do siebie, choć czasu na odpoczynek nie ma wiele, bo zdążył już odbyć echo serduszka (z dobrym rezultatem, hura!), usg jamy brzusznej (tutaj też całkiem nieźle jak na swój wiek i historię życia), badanie krwi również wyszło nie najgorzej a spodziewaliśmy się wszystkiego. Ponadto Lwie Serce ostał zakwalifikowany do zabiegu dentystycznego, który zniósł bardzo dobrze, dzięki czemu ma piękny pozbawiony kamienia i nadziąślaków uśmiech i nie dokucza mu już stan zapalny paszczy. Przy okazji narkozy został też obfocony na RTG – bardzo dokładnie od strony ortopedycznej oraz płuca (czyste). Kręgosłup oczywiście zwyrodnienia adekwatne do wieku i stanu ogólnego, o dziwo biodra w dobrej kondycji, za to łokcie w gorszej. Na razie wdrożono kurację przeciwbólową-przeciwzapalna, bo dopóki nie wyleczymy skóry, na której szalała ropowica. Gdy zakażenie bakteryjne ustąpi, planujemy zabieg ostrzyknięcia stawów. Czym? Doktor ostatecznie zadecyduje za jakiś czas, podczas kontroli. Ale czy będzie to proteza mazi stawowej czy coś bardziej w stronę przeciwzapalną, to i tak znowu czeka nas zbiórka monet, bo po pierwsze opłacenie dotychczasowego leczenia pochłonęło całą kwotę ze zbiórki, a po drugie liczymy się również z potrzebą fizykoterapii. Te informacje z pewnością będą istotne dla osoby zainteresowanej adopcją.

📫Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. WYBRANE domy zaprosimy na spotkania.
 
📩Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
 
🔔Zanim się zdecydujecie, poznajcie nas. O procesie adopcyjnym Azylu przeczytacie tu: https://amstaffazyl.pl/adopcja-krok-po-kroku/