Pako

Pako

Ważne! W związku z ponownym wprowadzeniem części obostrzeń wywołanych pandemią procesy adopcyjne mogą trwać dłużej niż zazwyczaj (ze względu na utrudnienia organizacyjne i ograniczone zaplecze wolontariuszy w terenie). Z góry dziękujemy za cierpliwość.

Pako szuka domu!

Pako to nasz niesforny ślepak-komandos, który otwiera każde zabezpieczenie, a jeśli nie otwiera, to przegryza. Oczy są już wyleczone, nie ma stanu zapalnego, jednak Pakuś jest i będzie psem praktycznie niewidomym. Z dobrych informacji – Pako swoimi ułomnościami się w ogóle nie przejmuje! Dziarsko maszeruje na spacery po lesie ze swoim tymczasowym tatą. Kocha ludzi i jest w domu bardzo grzeczny pod warunkiem, że nie zostaje sam. Niestety Pakuś cierpiał na lęk separacyjny, co poskutkowało wygryzieniem dziury w drzwiach wejściowych. Nie mógł też być klatkowany, bo poranił sobie pysk podczas udanej próby wydostania się z „więzienia”. Problem ten jest na bieżąco przepracowywany i są już pierwsze pozytywne efekty.

Szukamy mu  domu, najlepiej takiego, w którym mógłby przebywać z człowiekiem. Pako w pierwszym okresie zachowywał się wzorowo, gdy za towarzyszkę miał babcię. Dopiero po wyjeździe babci ujawniły się problemy z zostawaniem samemu. Wychodzi na to, że babcia dla Pako na wagę złota… Pako szuka domu wyrozumiałego, cierpliwego i chętnego do pracy z psem nie w pełni sprawnym. Może mieszkać ze starszymi dziećmi. Ale już wprowadzenie Pako do domu ze zwierzętami będzie trudne. Jest psem miłym w kontaktach z ludźmi, jednak nie bardzo radzi sobie w kontaktach z psami – bo ich po prostu nie widzi. Dla bezpieczeństwa potrafi kłapnąć lub warknąć. Pako jest spokojnym leniuchem, ale miewa jeszcze epizody związane z lękiem separacyjnym, z czym trzeba się będzie liczyć przy przeprowadzce do nowego domu. Pako wiele przeszedł, pokonał masę przeciwności i pomimo wspaniałej opieki w domu tymczasowym wciąż liczymy, że znajdzie ten własny prawdziwy, kochający dom.

Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Wybrane domy zaprosimy na spotkania przedadopcyjne, minimum dwa.

Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Chcesz pomóc? Zostań wirtualnym opiekunem Pako!

 

Możesz przekazać też jednorazową dotację na leczenie Pako:

62 8015 0004 0072 1312 2070 0001

Fundacja Amstaff Azyl

Tytułem: Darowizna – cele statutowe – Pako

Zobacz również

Kermit

Kermit szuka domu 🙂 Kermit trafił do nas po nieudanej próbie adopcji ze schroniska – w którym spędził praktycznie całe

Vinnie

Vinnie to piękny, ok. 9-letni, czarny pitbull o sportowej sylwetce i drobnej budowie ciała. Jest psem inteligentnym i wrażliwym, chętnym

Tajger

Tajgera wyciągnęliśmy ze schroniska na godną emeryturę. Nasz uroczy senior cierpi na padaczkę i w pierwszym okresie, oprócz standardowego przeglądu,