Kermit

Kermit szuka domu 🙂 

Kermit trafił do nas po nieudanej próbie adopcji ze schroniska – w którym spędził praktycznie całe życie. W domu tymczasowym, pod konsekwentną, opartą na jasnych zasadach opieką, jest fajnym kompanem i nie sprawia większych problemów. Kermit jest jednak psem wrażliwym i należy prowadzić go w mądry sposób. Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że w przeszłości w wyniku czynników stresowych przejawiał zachowania o charakterze epizodów agresji. Wiązało się to z jego przeżyciami oraz trudnościami w przystosowywaniu się do nowych, niestabilnych sytuacji. Jesteśmy jednak skłonni twierdzić, że ten etap jest już daleko za nim. Pod odpowiednią opieką Kermit jest naprawdę uroczym i miłym kompanem. Cieszącym się spokojem i opartą na zrozumieniu potrzeb relacją z dt. Kermiś to pies bardzo posłuszny, umie korzystać z kennel klatki, w domu jest spokojny i bezproblemowy. 

Dla Kermita szukamy spokojnej, wrażliwej osoby, która nie będzie eksponowała go na jakieś ekstremalnie emocjonujące czy stresujące sytuacje, ale jednocześnie chętnie uda się z nim na długie przechadzki i wyprawy krajoznawcze 😉 

Kermit niedawno przeprowadził się do nowego dt i zmianę tę zniósł wzorowo! Na spacerach nie ma problemów z psami, chętnie zwiedza nowe zakątki swojego osiedla, a po zasłużonej pracy w terenie chętnie udaje się na spoczynek na ulubionej pufie 😉

Ogromnie zachęcamy Was do poznania chłopaka. Jest to jeden z tych psów dla którego adopcja będzie całkowitą odmianą świata i ratunkiem.

Preferowany dom dla Kermita to ten bez małych dzieci i zwierząt.

Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Wybrane domy zaprosimy na spotkania przedadopcyjne. Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Więcej o procesie adopcji: https://amstaffazyl.pl/adopcja-krok-po-kroku/