Kermit

Kermit szuka domu 🙂 

Wesoły, bezproblemowy w mieszkaniu, fajny  na spacerach, czysty, wciąż niezwykle żwawy sernior poleca się Waszej uwadze! 

Kermit trafił do nas po nieudanej próbie adopcji ze schroniska – w którym spędził praktycznie całe życie. W domu tymczasowym, pod konsekwentną, opartą na jasnych zasadach opieką, jest fajnym kompanem i nie sprawia problemów.

Kermit jest jednak psem wrażliwym i należy prowadzić go w mądry sposób. Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że w przeszłości w wyniku czynników stresowych przejawiał zachowania o charakterze epizodów agresji. Wiązało się to z jego przeżyciami w schronisku oraz trudnościami w przystosowywaniu się do nowych, niestabilnych sytuacji. Jesteśmy jednak skłonni twierdzić, że ten etap jest już daleko za nim.

Pod mądrą opieką Kermit jest naprawdę uroczym i miłym kompanem. Cieszącym się spokojem i opartą na zrozumieniu potrzeb relacją z tymczasowym opiekunem. Kermiś to pies bardzo posłuszny, umie korzystać z kennel klatki, w domu jest cichy i bezproblemowy. Ma teraz ok. 12 lat. 

Dla Kermita szukamy stabilnej, wrażliwej osoby, która nie będzie eksponowała go na jakieś ekstremalnie emocjonujące czy stresujące sytuacje, ale jednocześnie chętnie uda się z nim na długie przechadzki i wyprawy krajoznawcze 😉 

Na tym etapie Kermol na spacerach nie ma problemów z psami, chętnie zwiedza nowe zakątki swojego osiedla, a po zasłużonej pracy w terenie chętnie udaje się na spoczynek na ulubionej pufie 😉

Ogromnie zachęcamy Was do poznania chłopaka. Jest to jeden z tych psów dla którego adopcja będzie całkowitą odmianą świata i ratunkiem.

Preferowany dom dla Kermita to ten bez małych dzieci. Jesteśmy skłonni rozważyć adopcję Kermita do spokojnego, łagodnego psa lub suki.

Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Wybrane domy zaprosimy na spotkania przedadopcyjne. 

Więcej o procesie adopcji: https://amstaffazyl.pl/adopcja-krok-po-kroku/

Pomóż azylakom!