Kermit

Don Kermit szuka chaty 🙂 

Wesoły, bezproblemowy w mieszkaniu, cichy, fajny na spacerach, czysty, wciąż niezwykle żwawy senior z Warszawy poleca się Waszej uwadze! 

Kermit trafił do nas po nieudanej próbie adopcji ze schroniska – w którym spędził praktycznie całe życie. W domu tymczasowym, pod konsekwentną, opartą na jasnych zasadach opieką, jest bajecznym kompanem i nie sprawia problemów.

Kermit jest psem wrażliwym i należy prowadzić go w mądry sposób. W młodości, czyli już parę lat temu, w wyniku czynników stresowych miał kilka wyskoków, ale wiązało się to z jego przeżyciami w schronisku oraz trudnościami w przystosowywaniu się do nowych, niestabilnych sytuacji. Ten etap jednak już za nim, bo teraz jako senior osiągnął super równowagę. I jak pisze o nim dom tymczasowy „to cudowny, miły, bezpieczny towarzysz życia”.

Pod mądrą opieką Kermit jest naprawdę uroczym i miłym dziadziem. Cieszącym się spokojem i opartą na zrozumieniu potrzeb relacją z tymczasowym opiekunem. Kermiś to pies bardzo posłuszny, umie korzystać z kennel klatki, w domu jest cichy i bezproblemowy. Ma teraz ok. 13 lat i, serio, nigdzie się nie wybiera! 

Dla Kermita szukamy stabilnej, wrażliwej osoby, która nie będzie eksponowała go na jakieś ekstremalnie emocjonujące czy stresujące sytuacje, jako senior potrzebuje ciszy i spokoju i nie wymaga wielu atrakcji, ale jednocześnie zawsze chętnie uda się na długie przechadzki i wyprawy krajoznawcze 🙂 

Kermol na spacerach nie ma problemów z psami, chętnie zwiedza nowe zakątki swojego osiedla, a po zasłużonej pracy w terenie chętnie udaje się na spoczynek na ulubionej pufie 😉 Oczywiście aktywności należy mu dawkować w rozsądny sposób, bo Kermit bardzo by chciał, ale nie zawsze już powinien 🙂

Ogromnie zachęcamy Was do poznania chłopaka. Jest to jeden z tych psów dla którego adopcja będzie całkowitą odmianą świata i ratunkiem. Bo Kermit nigdy nie miał domu!

Preferowany dom dla Kermita to ten bez małych dzieci; nastolatkowie raczej tak. 

Kermit mógłby zamieszkać ze spokojnym, miłym, łagodnym psem albo sunią.

Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Obowiązują spotkania przed adopcją w celu poznania psa. Jeśli masz nurtujące cię pytanie o Kermita, zadaj je na FB przed wypełnieniem długiej ankiety.

Więcej o procesie adopcji: https://amstaffazyl.pl/adopcja-krok-po-kroku/

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.