Hela

Hela przeprowadziła się do domu tymczasowego z opcją adopcji, w planach adopcja stała 🙂

___

Hela piękna, roczna, biała diablica i aniołek w jednym. Szuka domu i poleca się uwadze miłośników rasy. Przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.

Hela to bullterrier z krwi i kości: energiczna, mająca swój pomysł na życie (często nie do końca zbieżny z pomysłem opiekunów). Hela ma niespełna rok i jest młodym żywiołowym pełnym emocji psiakiem. Aktualnie w trudnym okresie dojrzewania, poznawania siebie i świata, co dla bulterierowej głowy jest całkiem niezłym wyzwaniem.

W domu grzeczna i miła, nauczona klatki kennelowej, czysta, potrafiąca zostawać sama, nieniszcząca.

Na spacerach bywa różnie. Czasem radosna i rozbrykana, czasem spokojna, a czasem pobudzona i  potrzebująca umiejętnego wsparcia. Hela nie jest najdzielniejszym psem na świecie, ma swoje obawy, lęki, czasem niepokoją ją ludzie, czasem niektóre czworonogi.

Przy psach potrafi się mocno pobudzić, ale nie reaguje agresją (choć szczeka i podskakuje).

Na obcych ludzi, spotkanych na spacerach, potrafi warknąć lub naszczekać (zwłaszcza gdy pojawiają się znienacka lub mijają ją po ciemku). Nie ma w niej agresji do ludzi, ale jest nieufność.

Kiedy rozum nie nadąża za emocjami Hela potrafi złapać za smycz, żeby się rozładować. Ale biorąc pod uwagę, że jest przed pierwszą cieczką i hormony rządzą emocjami, nie naciskamy jej zbytnio, bo ogólnie to kochana dziewczynka. 

Hela trafiła do nas z podejrzeniem dysplazji biodrowej. Po konsultacji i badaniach porównawczych nasz ortopeda orzekł, że faktycznie, ma pewne nieprawidłowości budowy, ale nie kwalifikuje się na tym etapie do żadnej operacji. I może być tak, że całe życie przeżyje bez problemu, ale zdarzyć się może również, że w starszym wieku ta przypadłość się odezwie – dlatego dom dla Heli będziemy dobierać również pod kątem zdolności do udźwignięcia potencjalnego zabiegu czy leczenia.

Jest zaszczepiona, odrobaczona, zdrowa i gotowa na casting na najlepszy dom ever.

WAŻNE: Hela trafi do adopcji dopiero po zabiegu sterylizacji.

Hela nie może mieszkać ze zwierzętami – po prostu się do tego nie nadaje i nie jest to dla niej wskazane.

Niestety nie powinna też iść do domu z dziećmi ze względu na wyżej opisane zachowania. Będziemy szukać opiekunów, którzy skupią się na pracy z nią i będą dalej uczyć, że świat jest fajny.

 
 

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.