Hadley

Na starcie ku lepszemu życiu ląduje Hadley. Hadi ma ok. 8 lat i kawałek nieciekawego życiorysu za sobą. Na tym etapie szuka domu tymczasowego w Warszawie lub okolicy – tylko i wyłącznie z opiekunem doświadczonym w pracy z psem emocjonalnym/reaktywnym/trudnym.

Ale zacznijmy od początku. Historia Hadiego nie jest bowiem usłana różami. Począwszy od właścicieli/la, który bardzo źle go traktował, konsekwencją czego była sprawa w sądzie. Aż po przekazanie Hadley’a jako depozytu do schroniska. Na ponad 2 lata.

🐕 Wszystko to z pewnością zachwiało wiarą Hadley’a w gatunek ludzki. A warunki schroniskowe przelały czarę goryczy. No i Hadi stał się trudny w obsłudze. Skutkowało to czasem spędzonym głównie za kratami boksu. Mimo poszukiwań nie udawało się znaleźć organizacji, która podjęłaby się nad nim opieki. I tak minął kolejny rok. Aż do teraz.

🍀 I tu wchodzimy my. Cali na biało. Ale tylko przez chwilę, bo Hadi szybko przetargał nas przez burzę i błoto 😁 Nie ukrywamy, że wyciągnięcie go z boksu kosztowało nas trochę potu. Ale opłaciło się. Hadi przebywa obecnie w hotelu pod okiem szkoleniowca i powoli robi postępy.

💥 Na tym etapie wciąż sporo nowości go pobudza, ale w swoim miejscu pobytu ładnie się wyciszył. Potrafi nieźle spacerować, ćwiczymy jazdę autem – póki co musi jeździć w transporterze, poznajemy się i to co możemy Wam na dziś powiedzieć to to, że Hadi po kilku miesiącach w hotelu jest lepiej. Jest grzeczny u weterynarza i ku naszej radości z godnością zniósł zabieg kastracji.

💚 Generalnie Hadley przejawia sporo zalet, które ujawniają się w bezpośrednim kontakcie, ale też niemało roboty przed nim. Naszym zdaniem rokuje, żeby być fajnym psem, póki co jednak musi pracować nad sobą dalej.

Szukamy domu tymczasowego TYLKO z doświadczonym opiekunem, który zna pitbullowe serce lub miał kontakt z reaktywnym psem i rozumie czym jest praca na wyciszenie oraz ostrożne prowadzenie i zabezpieczenie psa. Jak zawsze w Warszawie i okolicach.

Zapraszamy do kontaktu: info@amstaffazyl.pl lub na Facebooku.

Pomóż azylakom!

Ta strona obsługuje pliki cookies.