Walker vel. Vinnie to piękny, ok. 6-letni, czarny pitbull o sportowej sylwetce i drobnej budowie ciała. Jest psem inteligentnym i wrażliwym, chętnym do pracy. Na co dzień bardzo spokojny, cichy (!) i posłuszny. Nauczony korzystania z klatki kennelowej, zdrowy, wykastrowany. Nie niszczy, nie brudzi. Nie jest też psem super aktywnym, lubi spokój, ale chętnie udaje się na długie spacery. W przypadku Vinniego ważne jest jednak, aby zrozumieć i zaakceptować, że nie jest psem przytulanką. Czarny ufa tylko ludziom i psom, którzy szanują jego osobistą przestrzeń; na ciucianie, niunianie i przytulanie bądź  gwałtowny kontakt fizyczny reaguje stresem i może to wyraźnie zamanifestować. Vinnie ma bowiem swoją historię związaną z kilkoma epizodami agresji wobec człowieka. Lubi stabilność, wszelkie zmiany są dla niego po prostu trudne. Dlatego szukamy dla chłopaka mądrego doświadczonego przewodnika, domu bezwzględnie bez dzieci i innych zwierząt, domu, który doceni jego potencjał i będzie się cieszył z jego towarzystwa, szanując jego wrażliwość.
Vinnie nie jest psem dla każdego i nie należy oceniać jego charakteru na podstawie wyglądu bądź też osobistych doświadczeń z innymi ttb! To egzemplarz z instrukcją obsługi. Dla Vinniego szukamy osoby niezbyt wylewnej, o zrównoważonym charakterze, spokojnej, stanowczej, o stabilnej sytuacji życiowej – ponieważ wiemy, że przy takim przewodniku nasz podopieczny ma szansę być fajnym i przyjaznym kompanem. Ważna będzie też energia tej relacji. Kwestia adopcji Vinniego wiąże się z warunkami i przygotowaniem, obowiązuje kilkanaście spotkań w celu ocenienia wzajemnych relacji i zbudowania zaufania. Nie jest to adopcja na szybko. Ale wierzymy, że nie będzie to przeszkodą dla kogoś, kto pozna i pokocha tego wyjątkowego psa.
Dla Vinniego szukamy także domu tymczasowego w Warszawie.
Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, którą otrzymacie pisząc na adres: info@amstaffazyl.pl. Wybrane domy zaprosimy na spotkania przedadopcyjne. Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
Zobacz też