Młody około 2-letni Kercik szuka swojego miejsca na świecie. Jest wesołym, tryskającym energią, pogodnym psiakiem o rozbrajającym spojrzeniu. Choć Krecik trafił do nas z dużymi brakami wychowawczymi, podczas pobytu u szkoleniowca zrobił spore postępy. Trzeba jednak brać pod uwagę, że to nadal egzemplarz do pracy. Nasz bullek coraz lepiej chodzi na smyczy, zaakceptował też kennel klatkę, a pozostawiany poza nią – zachowuje się nad wyraz poprawnie.

Krecik z jednej strony potrzebuje kontaktu z człowiekiem a z drugiej ten kontakt wzbudza w nim tyle emocji, że sobie z nimi nie radzi. Dopiero z upływem czasu zaczyna świadomie i na niższych emocjach inicjować ten kontakt.

Jak dało się odczuć, to nad czym mocno pracujemy przy chłopaku to jego emocjonalność. Na ten moment najwyższy poziom osiąga w kontakcie z innymi psami. Mimo tego nie chcemy przyklejać Kretowi łatki jedynaka. Być może przy odpowiednim przewodniku byłby w stanie żyć zgodnie z drugim dużym i stabilnym psiakiem (ale jest to poniekąd loteria, a na pewno proces wymagający sporo pracy). Do kotów – nie.

Nie polecamy naszego bullterriera do domu z dziećmi. Ze względu na jego energię, niedelikatność i wysoką pobudliwość nie będzie dla nich dobrym kompanem i nawzajem.

Na tym etapie Krecik nie jest psem do pobudzających zabaw i wybiegiwania. Jeszcze przez długi czas musi być wyciszany, nim zacznie na co dzień zachowywać się spokojnie. Najlepszym otoczeniem dla Krecika będą podmiejskie tereny oraz zaciszne rejony miast – tam gdzie przy ograniczonych bodźcach będzie mógł się wyciszać i uczyć panowania nad emocjami.

Kogo szukamy dla Krecika? Osób spokojnych, zrównoważonych, mega konsekwentnych, trochę flegmatycznych 😛 ale rozumiejących specyfikę rasy. Nie każdy jest bowiem w stanie poradzić sobie z temperamentem i uporem bullterriera. My szukamy kogoś, kto sobie poradzi 😉

Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, którą otrzymacie pisząc na adres: info@amstaffazyl.pl. Wybrane domy zaprosimy na spotkania przedadopcyjne. Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Więcej o procesie adopcji: http://amstaffazyl.pl/adopcja-krok-po-kroku/

Zobacz też