Szukamy domu dla Jaggera.

Jagger trafił do nas chudziutki jak przecinek, przeszedł naprawdę wiele, ale w końcu nadszedł czas na nowe życie i nowy dom 🙂 Nasz podopieczny ma ok. 9-10 lat. Zachowuje absolutną czystość w domu. Został przyuczony do kennel klatki. Dużą zaletą jest, że nie niszczy, nie wokalizuje. Co ważne może mieszkać ze stabilną, łagodną suką lub uległym, spokojnym psem (aktualnie mieszka z dwoma suniami i samcem). Rokuje też do zamieszkania z kotem! Niestety Jagger jest alergikiem i może spożywać tylko karmy na bazie dziczyzny (z wykluczaniem ptactwa) i bez zbóż.

Jagger zna podstawowe komendy. Ze względu na wcześniejsze wychudzenie chłopak jest bardzo łapczywy na wszelkiego rodzaju jedzenie (musi być karmiony poza stadem, jednak wobec opiekuna nie przejawia problemów z miską). Uwielbia ruch i wszelkiego rodzaju zabawki. Jest miłośnikiem długich spacerów, ale jeśli z jakichś względów w danym momencie nie mogą się odbyć, nie okazuje frustracji. Za smaczki zrobi wszystko (ze względu na alergię może być to karma). Na spacerach miewa tendencje do zjadania śmieci, ale spokojnie wymienia je za smaczek 😉 Nie polecamy go do małych dzieci, bo bywa niedelikatny w zabawie. Stosunek do kotów nieznany. Psy spoza swojego stada toleruje wybiórczo.

Warto też wspomnieć, że w niejasnych, nagłych sytuacjach może zasygnalizować wyraźnie zamiar obrony opiekuna. Nie boi się wystrzałów, fajerwerków. Nie ciągnie na smyczy. Jeździ bez problemu autem. Uwielbia pełnić rolę asystenta kuchennego 😉 Nie jest psem wylewnym, ale utrzymuje fajny kontakt z przewodnikiem. Bezproblemowy przy obsłudze weterynaryjnej; znosi grzecznie zabiegi pielęgnacyjne. Przemiły, aktywny, przyjazny kompan 🙂

Jagger poszukuje mądrego domu, który lubi spacery lub innego rodzaju wysiłek fizyczny na powietrzu, w którym towarzyszyć może pies. Chętnie osoby z doświadczeniem, ale nie jest to warunek konieczny.

Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, którą otrzymacie pisząc na adres: info@amstaffazyl.pl. Wybrane domy zaprosimy na spotkania przedadopcyjne. Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
Więcej o procesie adopcji: http://amstaffazyl.pl/adopcja-krok-po-kroku/

Zobacz też