Figa to prawdziwy kompakcik: nieduża, drobna, zgrabna panienka o niezależnym charakterze. W wieku ok. 6 lat. Żwawa (choć niezwykle łatwa do zmęczenia), proludzka i lubiąca zabawę dziewczyna. Najlepiej czuje się w spokojnych lokalizacjach z dala od centrum miasta. Wzmożony ruch samochodowy wywoływał w niej chęć pogoni za pojazdami, jednak problem ten znika w wiejskim/podmiejskim otoczeniu. W samochodzie jeździ w transporterze, ewentualnie na krótkich odcinkach, kontrolowana między kolanami pasażera.

Figa ładnie wykonuje komendy: siad, leżeć i zostań. Zna słowo „nie”, a po zapytaniu: – „gdzie jest laluś” natychmiast poszukuje swojej zabawki. Cierpliwie czeka na otwarcie drzwi, zaproszenie na posiłek i wydanie smakołyka. Jednak już zawołana po imieniu, sama decyduje czy warto na nie w tej chwili zareagować. Wizyty u weterynarza znosi ze stoickim spokojem, a potrzeby fizjologiczne załatwia na dworze. W swoim poprzednim miejscu zamieszkania długo nie akceptowała obecności innych czworonogów, ale ostatnio udało jej się nawiązać kilka pozytywnych relacji oraz zaprzyjaźnić z jednym psem. Wszytko zależy więc od konkretnego osobnika. Jednak w domu powinna być raczej jedynaczką. Je karmę specjalistyczną ze względu na alergię na białko (planujemy odczulenie). Nie toleruje kotów.

Idealne warunki dla Figi to stały w emocjach opiekun, ciche miejsce, gdzieś w zielonej części miasta lub poza nim. Figa jest pobudliwa i potrzebuje spokoju oraz umiarkowanego dozowania bodźców. Do domu bez małych dzieci (w grę wchodzi młodzież powyżej 13 roku życia). Przy odpowiednich warunkach będzie naprawdę fajną, miziastą towarzyszką życia, a swoją miłość i oddanie opiekunowi przypieczętuje godząc się na spacer z nim w czasie deszczu lub mrozu. Ot! prawdziwa celebrytka, na co trzeba brać poprawkę i zaakceptować ją taką jaką jest 🙂

Figa do tej pory przebywała w Konstancinie pod Warszawą pod opieką GreenDog, niestety jej czas tam się skończył i musimy poszukać nowego domu tymczasowego, a NAJLEPIEJ stałego! 

Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, którą otrzymacie pisząc na adres: info@amstaffazyl.pl. Wybrane domy zaprosimy na spotkania przedadopcyjne, minimum dwa.

Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Zobacz też