Pod naszą opiekę trafia Fenix. To roczny, potrzebujący stabilnego, spokojnego domu i przewodnika dzieciak. Fenix prezentuje jeszcze wiele zachowań szczenięcych, czasem nie panuje nad emocjami, co objawia się wokalnym koncertem, niezgrabnym susem, pociągnięciem na smyczy bądź rzutem na patyk. Jest też chudy jak przecinek, dlatego wykonaliśmy badanie krwi i dokarmiamy małolata.

Fenix jest niezbyt pewnym siebie, mocno ekscytującym się na widok zwierząt młodzieńcem, który rokuje jednak na świetnego psa. W awaryjnym DT uczył się pozostawać w kennel klatce, wykonuje komendy: siad, leż, patrz, zachowuje spokój w mieszkaniu, nie ciągnie na spacerach, sam wchodzi już do kennel klatki czekając na ulubionego konga lub po prostu by poczuć się bezpiecznie. Spacery niezbyt go interesują, po załatwieniu potrzeb rusza w stronę domu, widać, że jest mu zimno (i trudno się temu dziwić przy jego masie).

Na tym etapie Fenix przeprowadza się do docelowego domu tymczasowego, który rokuje także na dom stały.Trzymajcie kciuki za młodego, bo leczymy go z zakażenia pierwotniakiem, który zaburza funkcjonowanie układu pokarmowego.

 

Zobacz też